خانه / ایرانگردی / زنجان / کاروانسرای طالبی در شهر زنجان

کاروانسرای طالبی در شهر زنجان

در این پست کاروانسرای طالبی واقع در شهر زنجان معرفی شده است.کاروانسرای طالبی در شهر زنجان و در محله قدیمی دباغها قرار گرفته است.ورودی صلی این محله از خیابان سعدی جنوبی می باشد.چندین کاروانسرا در این محله وجود دارد که تعدادی فعال بوده و تعدادی هم تخریب شده است.برخی هم  تغییر کاربری داده اند.گفتنی است این کاروانسرا نزدیک به بازار زنجان و امامزاده سید ابراهیم قرار گرفته است. 

کاروانسرای طالبی  در نپش شرقی محل تقاطع (چهار راه امام صدر به توحید قرار داشته است. کاروانسرای رضاییان در شرق کاروانسرای طالبی قرار داشته که امروزه برخی از حجره های آن هنوز باقی مانده است. به دلیل قدیمی بودناطلاعات بیشتری در مورد کاروانسرای طالبی در  دسترس نیست. در صورتی که  اطلاعات بیشتری از این مکان دارید لطفا با گروه هورا تور در میان بگذارید.

سخنی با خواننده عزیز:

مطالب مربوط به این پست برگرفته از کتاب ( کتاب مجموعه بازار بزرگ زنجان – زمینه ها و سیر تحولات فرهنگی، تاریخی – اجتماعی موثر بر شکل گیری آن – نویسنده و مولف : علی نور اللهی) می باشد. توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد اماکن دیدنی و تاریخی بازار زنجان این کتاب را مطالعه فرمایید.

 امیدواریم مطالب مندرج شده در این پست برای شما مفید واقع شده باشد. هرچند که در دنیای مجازی نمی توان حس و حال بازدید واقعی را ایجاد کرد. در پایان از شما خواننده عزیز خواهشمندیم اگر در مورد این پست و یا سایر مطالب سایت اطلاعات تکمیلی اعم از عکس یا فیلم یا اطلاعات جدید به صورت متنی و … دارید لطفا با گروه هورا تور در میان بگذارید تا بتوانیم اطلاعات جامع تری در اختیار خوانندگان گرامی قرار دهیم. از اینکه سایت هورا تور را انتخاب کردید ممنون هستیم.

ایمیل :

horatour.info(at)gmail.com

گردآوری اطلاعات: سایت هوراتورwww.horatour.ir  

منابع :

 کتاب مجموعه بازار بزرگ زنجان – نویسنده و مولف : علی نور اللهی

مطلب پیشنهادی

سرای سندانی در بازار بزرگ زنجان

سرای سندانی در بازار بزرگ زنجان

سرای سندانی در بازار بزرگ زنجان و در قسمت بازار بالا قرار گرفته است. این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *