خانه / جهانگردی / فرهنگ گرجستان

فرهنگ گرجستان

گرجستان کشوری است با فرهنگی بسیار غنی وباستانی با پیشینه ی چندهزارساله.دانش و شناخت آنها پارا فراتر از مرزهای ملی گذاشته و وارد عرصه ی بین الملل گردیده. و هم اکنون یکی از میراث داران فرهنگی بشریت محسوب میگردد. در این پست به معرفی فرهنگ گرجستان پرداخته ایم.

فرهنگ گرجستان
فرهنگ گرجستان

معماری باستانی گرجی، هنرآوازه خوانی، موسیقی سنتی، رقصهای شاد و حماسی.زیور آلات، قلمزنی و نقاشی و مهمان نوازی از اجزای لاینفک. فرهنگ زیبا و باستانی گرجستان بشمار میروند. موقعیت جغرافیایی خاص گرجستان بین مرزهای آسیا و اروپا برروی فرهنگ و آداب و سنن مردم این کشور تاثیر بسزایی داشته.تا جایی که آداب و رسوم محلی قفقازی و اروپایی وخاور نزدیک در هم آمیخته شده است. شکوفایی فرهنگ در قرن نوزدهم میلادی هنگامیکه نویسندگان و هنرمندان گرجی. بشدت تحت تاثیر هنر جهانی و گنجینه ی ادبی اروپا قرار گرفته بودند.

در این کشور رخ داد. بیشترین بار فرهنگی و ادبی . مردم گرجستان درهنر موسیقی محلی ورقص و آوازهای محلی و گروهی نهفته است. که این هنرها در جهان شهرت بسزایی دارد. هنرهای کاربردی گرجستان هنرهای کاربردی سنتی گرجستان عمدتابامواردی چون سرامیک، فلز، چوب، واستخوان (عاج) ارائه میگردد. از دیگر شهرت های و هنری گرجستان میتوان به جواهرات، حکاکی فلزات و علوم نظامی اشاره نمود.

فرهنگ گرجستان
فرهنگ گرجستان

با فرهنگ گرجستان بیشتر آشنا شویم

روابط اجتماعی و رسومات در گرجستان

جالب است که مهمان‌ نوازی، جزو جدایی ‌ناپذیر و ثابت فرهنگ مردم گرجستان است که سالهاست در این سرزمین بوده و هست و آن ‌ها مهمانی که به خانه شان می آید را نوعی موهبت برای خود می‌ دانند و مسافران و گردشگران که به تفلیس سفر کرده اند نیز مهمان کشورشان هستند و با آنها به مهربانی هرچه تمام رفتار می کنند ، بنابراین احتمالش زیاد است که شما را برای صرف غذا به خانه ‌شان دعوت کرده و در ضمن اگر موقعیتش را داشتید ترجیحا دعوتشان را رد نکنید و با روی باز استقبال کنید و لازم به ذکر است شما در سفر به تمامی شهرهای گرجستان نیز این موارد را کاملا خواهید دید.

برای اطلاعات بیشتر برای سفر به کشور گرجستان اینجا را کلیک کنید.

فرهنگ ازدواج در گرجستان چگونه است

گرجی ها رسومات عجیب و غریب یا خاصی را ندارند و همیشه تمایل دارند که بسیار ساده و آسان وصلت کنند ، بیشتر زوج های گرجی برای شروع زندگی تنها به مراسم مذهبی اکتفا کرده و اینکه از ثبت رسمی ازدواج خودداری می کنند ، به نظر میرسد که در گرجستان قباله ازدواج کاربرد چندانی ندارد و مادران گرجی علاقه ای ندارند که عقدنامه دخترشان را در صندوقچه ای نگهداری کنند .

لازم به ذکر است که مهم ترین کاربرد قباله ازدواج در گرجستان هنگامی است که زوج ها تصمیم می گیرند به زندگی مشترکشان خاتمه بدهند و زوج برای تقسیم مال و اموال خود باید به دادگاه رجوع کنند و حقوق دانان به زوج های جوان توصیه میکنند که ازدواج خود را ثبت کنند تا هنگام جدایی به مشکلات قانونی برنخورند ولی این توصیه بر جوانان چندان موثر نمی باشد.

سخنی با خواننده عزیز

امیدواریم مطالب مندرج شده در این پست برای شما مفید واقع‌شده باشد. هرچند که در دنیای مجازی نمی‌توان حس و حال بازدید واقعی را ایجاد کرد. در پایان از شما خواننده عزیز خواهشمندیم. اگر در مورد این پست و یا سایر مطالب سایت. اطلاعات تکمیلی ااماعم از عکس یا فیلم یا اطلاعات جدید به‌صورت متنی و غیره. دارید لطفاً با گروه هورا تور در میان بگذارید. تا بتوانیم اطلاعات جامع‌تری در اختیار خوانندگان گرامی قرار دهیم. از اینکه سایت هورا تور را انتخاب کردید ممنون هستیم.

منابع

salamparvaz.com

مطلب پیشنهادی

داوید گارجا در کشور گرجستان

داوید گارجا در کشور گرجستان

به کشور گرجستان خوش آمدید. یکی از بهترین سفرها از تفلیس به مناطق اطراف بازدید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *