خانه / جهانگردی / ساعت نجومی در باتومی کشور گرجستان

ساعت نجومی در باتومی کشور گرجستان

باتومی یکی از شهر های زیبای کشور گرجستان به شمار می رود. این شهر در دوره هخامنشیان، از متصرفات پادشاهان هخامنشی شمرده می شد. شهر باتومی در جنوب غربی گرجستان و در ساحل دریای سیاه و در حدود ۲۰کیلومتری مرز ترکیه واقع شده است.  یکی از دیدنی های این شهر ساعت نجومی باتومی است.

ساعت نجومی اخیراً در باتومی با ظرافت و تبحر خاصی ساخته شده، اثری زیبا واقع در خیابان Gamsakhurdia   که پس از تعمیر ساختمان بانک ملی باتومی ساخته شده. این ساعت دارای مکانیزیم منحصربفردی بوده و بر روی یک ساختمان با معماری بی نظیری قرار گرفته است. از این نوع ساعت  که نمونه های تاریخی آن در پراگ و ونیز به چشم می خورد. این ساعت غیر از زمان، اطلاعات نجومی مانند موقعیت خورشید و ماه، نصف النهار، افق و زمان طلوع و غروب خورشید را به نمایش می گذارد. با استفاده از این ساعت می توانید از وقت محلی آگاه شوید، اگر صدای آهنگینی به گوشتان خورد یعنی یک ساعت گذشته و در صورت شنیدن تک ملودی از گذشتن نیم ساعت اطلاع پیدا خواهید کرد. همچنین این مکان تحت حفاظت یونسکو قرار دارد. این ساعت یکی از جاذبه های دیدنی کشور گرجستان به شمار می رود.

آدرس ساعت نجومی در باتومی گرجستان

سخنی با خواننده عزیز

امیدواریم مطالب مندرج شده در این پست برای شما مفید واقع‌شده باشد. هرچند که در دنیای مجازی نمی‌توان حس و حال بازدید واقعی را ایجاد کرد. در پایان از شما خواننده عزیز خواهشمندیم. اگر در مورد این پست و یا سایر مطالب سایت. اطلاعات تکمیلی ااماعم از عکس یا فیلم یا اطلاعات جدید به‌صورت متنی و غیره. دارید لطفاً با گروه هورا تور در میان بگذارید. تا بتوانیم اطلاعات جامع‌تری در اختیار خوانندگان گرامی قرار دهیم. از اینکه سایت هورا تور را انتخاب کردید ممنون هستیم.

منابع

virgool.io

shabakema.co

مطلب پیشنهادی

فرهنگ گرجستان

فرهنگ گرجستان

گرجستان کشوری است با فرهنگی بسیار غنی وباستانی با پیشینه ی چندهزارساله.دانش و شناخت آنها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *