خانه / ایرانگردی / زنجان / روستای امند زنجان

روستای امند زنجان

روستای امند زنجان. در اطراف شهر زنجان مسیرهای طبیعی بسیاری وجود دارد. در روزهای تعطیل و جمعه‌ها شاهد کوه‌پیمائی‌های متفرقه علاقه‌مندان کوهنوردی در اطراف شهر هستیم.
منطقه ییلاقی که در حدوداً در ۱۰ کیلومتری شمال شهر زنجان قرار دارد.امند یکی از بهترین مسیرها برای گذراندن اوقات فراقت در دامان طبیعت می‌باشد.

برای رسیدن به روستای امند زنجان می‌بایست از مسیر گاوارنگ عبور کرده و به پشت کوه گاوازنگ رسیده درنهایت به روستای امند می‌رسیم.
در روزهای گرم تابستان تنها جایی که نزدیک به شهر زنجان می‌باشد روستای امند است. که می‌توان از دست گرمای سوزان شهر زنجان در امان ماند.در ماه‌های سرما ممکن است در شهر زنجان بارش برف نباشد. ولی احتمال دارد حتی مسیر روستای امند زنجان برای تردد اتومبیل مقدور نباشد.
برای سفر به این مکان زیبا داشتن آب و کفش مناسب و همچنین داشتن جعبه کمک های اولیه الزامی است.

 

روستای امند زنجان
روستای امند زنجان

بیشتر کوهنوردان به‌صورت پیاده از مسیر لذت می‌برند. این مسیر کوهستانی بوده و در مناطقی از آن باغ‌هایی زیبا وجود دارد. این باغ‌ها کنار روستایی می‌باشد که چند دهه پیش متروکه شده است. ولی زیبایی این روستا انسان را به این فکر وامی‌دارد که چرا این روستا بااین‌همه زیبایی متروکه شده است.این روستا برای شب مانی در روزهای بهاری و تابستانی بسیار مناسب می‌باشد.

مسیرها و دیدنی‌های نزدیک به روستای امند زنجان

یکی از مسیرهای پرتردد که هر هفته بسیاری از کوه‌پیمایان به علت نزدیکی به شهر در این مسیر به کوه‌پیمائی می‌پردازند. مسیر کوه‌پیمائی سد گاوازنگ، سنبله و آئی قیه سی می‌باشد. که ادامه مسیر با تراورس از یال منتهی به آئی قیه سی. به طرف گردنه وای وای با عبور از یال مابین روستاهای امند و تهم. و نهایتاً با عبور از یال غربی سد گاوازنگ به ابتدای مسیر می‌رسد.

 • روستای امند زنجان
  روستای امند زنجان
 • روستای امند زنجان
  روستای امند زنجان
 • روستای امند زنجان
  روستای امند زنجان
 • روستای امند زنجان
  روستای امند زنجان
 • روستای امند زنجان
  روستای امند زنجان
 • روستای امند زنجان
  روستای امند زنجان

سخنی با خواننده عزیز:

امیدواریم مطالب مندرج شده در این پست برای شما مفید واقع‌شده باشد. هرچند که در دنیای مجازی نمی‌توان حس و حال بازدید واقعی را ایجاد کرد. در پایان از شما خواننده عزیز خواهشمندیم. اگر در مورد این پست و یا سایر مطالب سایت. اطلاعات تکمیلی اعم از عکس یا فیلم یا اطلاعات جدید به‌صورت متنی و غیره. دارید لطفاً با گروه هورا تور در میان بگذارید.

تا بتوانیم اطلاعات جامع‌تری در اختیار خوانندگان گرامی قرار دهیم. از اینکه سایت هورا تور را انتخاب کردید ممنون هستیم.

شهر زنجان از قدیمی‌ترین شهرهای ایران است. بازار بزرگ و تاریخی زنجان. بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین بازار سرپوشیده ایران.در دل این شهر تاریخی جای گرفته.

در این شهر اماکن دیدنی تاریخی و گردشگری دیگری نیز وجود دارد. همانند رختشوی‌خانه زنجان.حمام‌های قدیمی.مساجد قدیمی مانند مسجد چهل ستون، کاروانسراها و موزه مردان نمکی , طبیعت بکر زنجان همانند، روستای تهم زنجان (سد تهم)، چشمه آب گرم طبیعی وننق استان زنجان  و غیره.

منابع

فرید ندرلو

مطلب پیشنهادی

کاروانسرای حاج فرج عباسیون در بازار زنجان

سرای حاج فرج عباسیون واقع در بازار بزرگ زنجان

به شهر زنجان خوش آمدید. سرای حاج فرج عباسیون در بازار بزرگ زنجان. و در قسمت بازار بالا قرار گرفته است. این سرا در شرق سرای تیرچی لر و در روبروی امامزاده سید ابراهبم در خیابان توحید واقع شده است. دالان ورودی این سرا در وسط ضلع شمالی بنا به خیابان توحید باز می شود. همچنین مانند سراهای همجوار در ضلع جنوبی دارای ورودی بوده.، که دسترسی محلی به سرا را فراهم می آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *